Interreg Projekt „RegioActive – Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu" INT-177 dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Menu Zamknij

Cyrk.Mikro-Festiwal.Muzyka.Tandem.Wałcz

Festiwal w Wałczu

Jesteśmy już po pierwszym mikro-festiwalu w projekcie RegioActive! Było niesamowicie. Wałcz przyjął nas z otwartymi ramionami i nie chciał wypuścić. Po dwudniowym tańcu między dwoma jeziorami widzimy, że nasz sposób na pobudzanie Regionu działa! Teatr, cyrk, fire-show, muzyka i taniec stały się wspaniałym tłem do spotkania, poznania się, relaksu i powrotu do normalności.

Festiwal RegioActive Wałcz odbył się w dniach 9-10 lipca. Dopisała nam pogoda – otaczająca nasz przyroda, jeziora, lasy, okazały się zbawienne. Wydarzenie zostało zorganizowane przez tandem Teatru Inaczej z Wałcza i Cyrku Omnivolant z Broellina. To wspaniali ludzie, którzy nie boją się wyzwań i jako pierwsi, nie zważając na niesprzyjające warunki do współpracy, stworzyli wspólne święto dla naszego Regionu.

Co się wydarzyło?

Festiwal odbywał się 9 i 10 lipca. Piątek był mocnym zaznaczeniem obecności artystów w mieście. Zaczęliśmy od cyrkowego show w wykonaniu Omnivolant na głównym placu w mieście. Uwierzcie, że świetnie bawili się i mali i więksi widzowie. Gorące oklaski pokazały nam jak gościnną widownią są mieszkańcy Wałcza. Po krótkim kursie tańca na scenę weszła Kapela Teatru Brama, której folkowe rytmy porwały wszystkich do zabawy. Nie przeszkodziło nam nawet oberwanie chmury! Wszyscy przemoczeni tańczyli oberki, tanga i korowody. Po tanecznym koncercie z Kapelą, rozgrzana publiczność przeszła do wałeckiego Amfiteatru, gdzie czekała na nich kapela Duxius z Berlina. Eksperymentalne dźwięki i charyzmatyczna wokalistka przez godzinę podtrzymywali temperaturę spotkania, by na koniec wszedł on – Kamil Żongler, którego fire-show rozpaliło wszystkich do czerwoności. Pierwszy dzień festiwalu za nami! Spójrzcie na zdjęcia.

Drugi dzień to wspaniała mieszanka przygotowana przez naszych artystów, ich grupy i mieszkańców Wałcza. Przez cały dzień mieszkańcy brali udział w grze miejskiej. Celem było odnalezienie Skarbu Dwóch Jezior. Na niestrudzonych poszukiwaczy czekały nagrody. Uczestnicy zabawy szukali ukrytych haseł podczas każdego z wydarzeń. Zaczęli od wysłuchania koncertu zespołu Majtki Bosmana, by później przejść aleją relaksu i wziąć udział w medytacji. Chwila wyciszenia była bardzo potrzebna – wszędzie dookoła było gwarno, kolorowo i działo się naprawdę dużo. Po odpoczynku Wałczanie bawili się na kolejnym koncercie lokalnych artystów – The Nierobbers, by później wziąć udział w happeningu przygotowanym przez Teatr Inaczej. Akcji performatywnych było tego dnia sporo. Po koncercie zespołu Noth Cape widzowie wzięli udział w akcji grupy Brama LAB pt. „Przepowiednie”. Było magicznie! Przed wielkim finałem poskakalismy jeszcze na koncercie zespołu Stonehenge, by ruszyć barwną paradą na ogłoszenie zwycięzcy poszukiwania Skarbu Dwóch Jezior. Będziemy tęsknić za Wałczem! Poniżej zdjęcia z drugiego dnia.